Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Genel

Son 4 Ayda Nasıl LGS Deneme Netleri Arttırılır?

Herkese merhaba bildiğiniz gibi LGS sınavına son 4 ay kaldı. Peki bu son 4 ayda LGS deneme netlerinizi nasıl arttırabilirsiniz? Bugün bu sorunun cevabını sizler için 5 maddede açıklıyoruz.

1-Düzenli Çalışmak.

Düzenli çalışmak netlerinizi çok fazla arttırır.Bir gün 500 soru çözüp diğer gün 100 soru çözerseniz size hiç bir yararı olmaz ama her gün 300 soru çözerseniz size çok yararı olur.

2-Düzenli Kitap Okumak

LGS sorularına baktığımızda soruların hepsinin paragraf şeklinde olduğunu görüyoruz, sizler bu soruları hem hızlı hem de anlayarak okumalısınız yoksa LGS sınavında süre sıkıntısı çekebilirsiniz.

3-Günlük Tekrar Yapın

Eğer bir bilgiyi tekrar etmezseniz unutursunuz bu sebeple her gün düzenli tekrar yapmalısınız yoksa konular LGS sınavındayken aklınıza gelmeyebilir buda isteyeceğiniz son şey olur.

4-Farklı Kaynaklardan Sorular Çözün

Tek bir yayının sorularını çözmek elbette size yarar sağlayacaktır ama siz farklı soru tiplerini görürseniz LGS’de çok rahat edersiniz.

5-Yaptığınız Yanlışları Mutlaka Bir Bilene Sorun

Yaptığınız yanlışların doğrusunu öğrenmezseniz LGS sınavında çok fazla sıkıntı çekebilirsiniz bu sebeple yaptığınız yanlışları mutlaka öğretmeninize veya bir bilene sorun.

Eğer yukarıda yazılı maddeleri tek tek uygularsanız göreceksiniz LGS deneme netlerinizde artış olacak.Bu konu ile ilgili kanalımızda hazırladığımız videoya bakabilirsiniz

Author

Yusuf TAŞÇI