Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

Herkese merhaba arkadaşlar

Bildiğiniz gibi Lgs’ye 100 gün kaldı peki bu son 100 günde istediğiniz, hayalinizdeki liseye gitmek için ne yapmalısınız.

Artık son düzlükteyiz sınava 100 gün kaldı ve artık herkes bu süreçten sonra daha çok çalışmaya başlayacak.Ders çalışırken hiçbir derse karşı önyargılı olmayın. Artık son 100 gündeyiz sizler bu son 100 günde bir derse önyargılı olursanız ve bu dersi sevmeye gayret etmezseniz Lgs’de sıkıntı çekebilirsiniz. Lgs’de sıkılmamak çok önemli, bir derse önyargınız olursa ve o dersi sevmezseniz Lgs’de bu dersi çözerken sıkılabilirsiniz ve bu sıkılma sınavın genelini etkiler. Sevmediğiniz veya önyargılı olduğunuzu düşündüğünüz derse bu son 100 günde çok çalışın ve dersi sevmeye çalışın. Fen lisesi kazanmak için her dersi sevin.

Ders çalışırken dikkatini dağıtan şeyleri odanızdan çıkarın. Hangi nesneye atıfta bulunduğumu hepiniz anladınız Telefon. Ders çalışırken telefonunuzu odanızdan çıkarın.

Ders çalışırken müzik dinlemeyin. Müzik dinlerseniz odağınızın yarısı derste yarısı müzikte olur bu da ders çalışma veriminizi düşürür.

Ders çalışırken masadan olabildiğince az kalkın. Bu durum da derse adapte olmanızı zorlaştırır çünkü iki de bir ayağa kalkıyorsunuz ve dersten kopuyorsunuz. Bu da ders çalışma verimini azaltır. Fen lisesi kazanmak zor ama imkansız değil….

Ders çalışırken veya deneme çözerken ciddi olun, okulunuzda yapılan denemelerde neler yapıyorsanız evde çalışırken de aynı ciddiyeti gösterin.

Kısaca özet geçmek gerekirse artık son 100 gündeyiz bu son 100 günde önemli olan pes etmeden, sıkılmadan hayallerinizin peşinden gitmek. Bu son 100 günde elinizdeki telefonu bırakın ve dersinize odaklanın. Deneme çözmek çok önemli bu sebeple her hafta mutlaka 2 tane deneme çözün.

Fen lisesi veya iyi bir anadolu lisesi için çok fazla çalışmanız lazım. Atalarımızın da dediği gibi emek olmadan ekmek olmaz…

Author

Yusuf TAŞÇI