Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Genel

LGS Yarıyıl Tatili Çalışma Programı

yariyil-tatili-calisma-programi

Yarıyıl tatili çalışma programı yazımıza hoşgeldiniz. Yarıyıl tatili 22 Ocak 2020 tarihi ile başlamış oldu. LGS için hazırlık yapan birçok arkadaşımız yarıyıl tatili için çalışmaya başladı. Fakat bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmek gerekiyor. Biz de sizlere yarıyıl tatili çalışma programı hazırladık. Yarıyıl tatili hem eksiklerinizi kapatmak hem de genel tekrar yaparak yeni döneme daha güçlü girmek için büyük fırsat. Peki LGS’ye hazırlanan arkadaşlarımız yarıyıl tatilini nasıl değerlendirmeli? Günde kaç soru çözmeli? Hangi kitapları tercih etmeli?

Bu yazımıda hem bu konulara değineceğiz. Hem sizler için hazırlamış olduğumuz LGS ders çalışma programını paylaşacağız hem de sizler için hazırlamış olduğumuz kitap önerisi listemizi paylaşacağız. Bu listeyi LGS yarıyıl tekrar seti olarak düşünebiliriz. Bu kitaplara hızlıca göz atmak isterseniz buradan göz atabilirsiniz.

Yarıyıl Tatilinin Önemi

Bu yarıyıl tatili sizler için çok büyük fırsat çünkü eksikliklerinizi kapatmanız için bir hayli vaktiniz olacak. Bu sebeple yarıyıl tatilinde sizin verimli çalışmanızı sağlayacak bir programınızın olması gerekli. Programa geçmeden önce sizlere anlatmak istediklerim var. Sizlere verebileceğim en önemli tavsiyem akşama kadar günlük hedeflerinize ulaşmaya çalışın. Sonrasında kalan zamanınızda istediğiniz, hoşunuza giden aktivitelerinizi gerçekleştirirsiniz. Günlük 300 soruluk hedefler koyduğunuzda düzenli çalışırsanız, her istediğinizi yapacak kadar vaktiniz kalır. Günlük hedeflerinize ulaştıktan sonra ister oyun oynayın isterseniz de dizi izleyin. Yeterki kendinize hedefler koyun ve bu hedefe ulaşmak için çabalayın.

Yarıyıl tatili konu eksiği olanlar için çok büyük bir fırsat. Yarıyıl tatilinde konu eksiklerinizi rahatça kapatabilirsiniz ve 1. dönem için genel bir tekrar yapabilirsiniz. Yarıyıl tatilinde günlük çalışma temponuzu düşürürseniz, 2. dönem başladığında sıkıntı çekebilirsiniz. Aynı zamanda dönem içerisinde yapmak isteyip de yapamadığınız aktiviteler için de yarıyıl tatili büyük bir fırsat. Çalışma saatlerinizi tamamen kendi isteklerinize göre ayarlayabilirsiniz. İsterseniz sabah 8’de başlayın, isterseniz 12’de başlayın. Tamamen size kalmış. Yeter ki hedeflerinizi gerçekleştirin ve verimli bir tatil geçirin.

Ayrıca sizlere çalışmalarınızı daha kolay hale getirmek için bir mobil uygulama da hazırladık. Pomodoro sayacı adını verdiğimiz uygulamayı kullanarak ders çalışma sürelerinizi kontrol edebilirsiniz. Son güncellemesi sayesinde sayacı sadece 25 dakika değil dilediğiniz bir zamana kurabilirsiniz. Pomodoro sayacı uygulamamıza buradan göz atabilirsiniz. Eğer ki günlük soru sayılarınızı takip etmek istiyorsanız da “Çalışma Günlüğüm” uygulaması tam sizlere göre. Bu uygulama sayesinde günlük soru sayılarınızı kaydedebilir ve performansınızı uygulamanın oluşturmuş olduğu grafikler ile ölçebilirsiniz. Çalışma günlüğüm uygulamasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Sizler için Hazırlamış Olduğumuz 1. Dönem Tekrar Seti

Yarıyıl tatilinde konu eksikliklerinizi kapatmanız ve şimdiye kadar öğrendiklerinizi tekrar edebilmeniz için sizler için 1. dönem tekrar seti oluşturduk. Sizler için seçmiş olduğumuz kitapları set olarak da satın alabilirsiniz. Ayrıca sinavdayim.net takipçilerine özel olarak hazırlamış olduğumuz masa takvimini de bu seti alanlara hediye ediyoruz. Seti buradan satın alabilirsiniz. Set içerisindeki kitaplarımız şu şekilde:

  1. Kozmos LGS Karma LGS Tüm Dersler İlk Dönem 3’lü Deneme Sınavı
  2. Hız Yayınları 8. Sınıf LGS 600 Soruda İlk Tekrar
  3. Tonguç Akademi LGS İlk Tekrar Seti
  4. İdol 8. Sınıf Fen Bilimleri 1.Dönem Konuları 12 Sarmal Deneme
  5. İdol 8. Sınıf Matematik 1.Dönem Konuları 12 Sarmal Deneme
  6. İdol 8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1.Dönem Konuları 12 Sarmal Deneme
  7. İdol 8. Sınıf Türkçe 1.Dönem Konuları 12 Sarmal Deneme
  8. Nartest Yayınları Mavi Tüm Dersler 1. Dönem 4’lü Kamp Denemesi

Ayrıca tüm bu kitapları takvim hediyesi ile beraber buradan satın alabilirsiniz. Sitemizden hem kredi kartı ile hem de kapıda ödeme seçenekleri ile güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Sizler için seçtiğimiz tüm bu kitapları alarak 1. dönem konularını tekrar etmeye başlayabilirsiniz. Bu kitapları seçerken sizlerin çözerken sıkılmayacağı ve kısa süre içerisinde bitirebileceği kitapları seçtik.

Yarıyıl Tatili Çalışma Programı

Sizlere yarıyıl tatilinde kullanabileceğiniz bir LGS yarıyıl tatili çalışma programı da hazırladık. Bu program sayesinde çalışmalarınız daha planlı hale getireceksiniz. Planlı olmanızın sonucunda da LGS için daha verimli bir çalışma gerçekleştirmiş olacaksınız. Sizler için hazırlamış olduğumuz yarıyıl tatili çalışma programına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu çalışma programı haricinde şimdiye kadar yaptığımız gibi, her ayın başında sizlere ders çalışma programları paylaşmaya devam edeceğiz. Dilerseniz geçmişte hazırlamış olduğumuz ders çalışma programlarına da göz atabilirsiniz. Ocak ayı için hazırlamış olduğumuz programa buradan, Aralık ayı için hazırlamış olduğumuz programa buradan ulaşabilirsiniz.

Author

user