Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Genel

LGS için Son 2 Ay – Ders Çalışma Programı

LGS için 2 aydan daha kısa bir süre kaldı. Bu yazımızda kalan kısıtlı günlerin nasıl değerlendirmeniz gerektiği hakkında sizlere tavsiyeler vereceğiz. Yazının en sonunda ise hazırlamış olduğumuz ders çalışma programını sizlerle paylaşacağız. Daha fazla içerik için sitemizi takip edebilirsiniz. Sitemizde ayırca yayınlamış olduğumuz uygulamalar (Pomodoro Sayacı, Çalışma Günlüğüm…) hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Yazılarım boyunca sizlere önermiş olduğum LGS kitaplarını da en uygun fiyatlar ile market sayfamızdan alabilirsiniz. Şimdi yazımıza devam edelim.

LGS için Geri Sayım Başladı

2021 LGS’nin 6 Haziran tarihinde yapılması planlanıyor. Kalan zamanı göz önünde bulundurursak LGS’de başarılı olmak için kalan zamanı en iyi şekilde değerlendirmemiz çok önemli. Konuları bitiren arkadaşlarımız için bu son 2 ay çok ama çok önemli. Çünkü tek yapmanız gereken her gün belirli bir sayıda deneme çözmek. Böylece kendinizi LGS’ye olabildiğince güzel hazırlanacaksınız. Aynı zamanda çözdüğünüz denemelerden sonra analiz yapmak da oldukça önemli. Çünkü analiz sayesinde hangi sorularda yanlış yaptığınızı ya da hangi sorular da takıldığınızı fark edebilirsiniz. Deneme çözmek gerçekten de çok ama çok önemli. Ben LGS’ye hazırlanırken yaklaşık 160-170 tane deneme çözdüm ve o şekilde sınava girdim.

Fazla deneme çözmenin de şöyle bir avantajı var, denemelerde kendinize uygun bir strateji oluşturuyorsunuz. Eminim sizlerin de denemeleri çözerken bir stratejisi vardır. Örneğin bizim denemelerdeki stratejimiz zorlanılan dersleri ilk önce çözmek. Bir stratejiniz varsa bu stratejiyi denemelerde test ediyorsunuz ve kendinizi LGS’ye en iyi şekilde hazırlamış oluyorsunuz. Eğer denemelerde uyguladığınız bir strateji yoksa bu son 2 ayda kendinize bir plan oluşturabilirsiniz ama burada bir uyarı yapmak istiyorum, sene boyunca çözdüğünüz denemelerde hangi planı uyguluyorsanız LGS’de o planı uygulayın. Kısacası sürekli olarak denemelerde farklı planlar ve taktikler denemeyin yoksa LGS’de sıkıntı çekersiniz.

Deneme Çözmek Çok Önemli

Deneme netlerine de değinmek istiyorum çünkü eminim çoğunuz bu sorunun cevabını merak ediyor. Bizce şu anda 83 – 84 net iyi bir seviye. Fakat şunu da unutmayın, eğer bu dediğimiz netlerden daha az net yapıyorsanız sakın moralinizi bozmayın. Çünkü son 2 ay içerisinde bütün her şeyi değiştirebilirsiniz. Son 2 ayda daha çok çalışan sınavda güzel bir başarı elde edecektir bu sebeple hiçbir zaman çalışmayı bırakmayın bu bütün herkes için geçerli. Deneme netleri hakkında şunu da söyleyebilirim ki eğer bazı denemelerde çok yanlış yapıyorsanız kesinlikle moralinizi bozmayın çünkü ben bunu kendi sınav senemde çok fazla yaşıyordum. LGS’ye bir hafta kala bir denemeye girmiştim, normalde denemelerde 87 net üstü yaparken o denemede 80 net yapmıştım LGS’ye 1 hafta kaldığı için de çok fazla üzülmüştüm ve bütün moralim bozulmuştu. Böyle bir durumda alt tarafı deneme diyerek sonucu takmamak lazım çünkü her çözdüğümüz denemenin zorluğu farklı, bu dediğimi unutmazsanız motivasyonunuz her zaman yüksek olur.

Ayrıca ihtiyacınız olan denemeleri market sayfamızdan temin edebilirsiniz.

Son 2 Ay için LGS Ders Çalışma Programı

Sizler için hazırlamış olduğumuz ders çalışma programınızı buradan indirebilirsiniz. Programı indirip çıktı alıp rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Author

user