Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Genel

2022 TYT Konu Listesi

YKS ÖSYM tarafından gerçekleştirlen üniversiteye giriş sınavıdır. Lise son sınıf veya lise mezunu herkes bu sınava girebilir. 3 oturumda gerçekleştirilen YKS’nin ilk oturumu TYT sınavıdır. TYT sınavına giren öğrenciler AYT ve YDT’ye girme hakkını kazanırlar. TYT sınavının amacı akıl yürütme, mantıksal düşünme, değerlendirme ve düşünme temelli problem çözme becerilerini ölçmektir. Önceki yıllarda TYT sınavında 120 soru için 135 dk süre veriliyordu. Fakat son yapılan düzenlemelerle artık TYT sınavı 165 dk oldu. TYT’de matematik, Türkçe, biyoloji, fizik, coğrafya, kimya, tarih, din kültürü ve felsefe yer almaktadır. Hangi dersten hangi konuların bulunduğunu daha rahat görebilmeniz adına sizler için TYT tyt konu listesi hazırladık. Bu linki kullanarak tabloya erişebilirsiniz. Bu tabloyu kullanarak kendinize hedefler koyarak program hazırlayabilirsiniz.

Düzenli çalışmak sınavlarında başarılı olmak isteyen herkesin yapması gerekenlerden biridir. TYT çalışma programı yaparken öncelikle eksik olduğunuz konuları belirlemeli ve çalışırken hangi konulara ağırlık vermeniz gerektiğine karar vermelisiniz.TYT konu listesini kullanarak bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Eksik olduğunuz konularda bol bol soru çözerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Farklı kaynaklardan farklı tarzlarda bol soru çözmelisiniz. Eksiklerinizi tamamladıktan sonra sık tekrar yapmalı ve denemelerle hızlanmalısınız. Uygun fiyatlarla sizlere çeşitli kaynak kitap ve deneme alma imkanı sunan sınavdayım.market‘e göz atmayı unutmayın…

Konu listesini indirmek için tıklayın.

 

 

TYT konu listesi

Author

user