Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Genel

2020 LGS Neden Zor Olacak?

2020 LGS zor mu olacak yoksa kolay mı olacak. Bu soru sınava girecek olan çoğu kişinin aklını kurcalayan bir soru, bugün bu sorunun cevabını arıyoruz.

Sınav Neden Zor Olacak?

Bence 2020 LGS zor bir sınav olacak çünkü sınava giren kişi sayısı geçtiğimiz yıla göre 600.000 kişi arttı, bunun nedeni de 2006 ve 2007 yılında doğan kişilerin aynı anda okula başlaması bu yıllarda doğan kişiler büyüdüler ve bu sene sınava girecekler. Sınava giren kişi sayısı arttığı için MEB sınavı zor yapmak zorunda yoksa bazı puan aralıklarında yığılmalar yaşanabilir ve bazı kişiler istediği okullara gidemeyebilirler ve bunu kimse istemez.

Sınav Neden Zor Olmalı?

Sınav zor olmazsa herkes yapar ve bunun sonucunda da yukarıda anlattığım gibi bazı puan aralıklarında yığılmalar yaşanabilir. Örneğin sınav kolay oldu ve sınavı 1000 kişi full yaptı ve bu 1000 kişiden 500 tanesi Galatasaray Lisesi’ni tercih ederse bu okulda yığılma yaşanabilir ve bu sefer okula gidebilmek için bazı faktörler devreye girer bu sebeple sınavın kolay olmasını asla istemeyin. Hem sınavın zor olması daha iyi değil mi çok çalışan ile az çalışanın farkı açığa çıkar. Çok çalışanlar sınavda farkını ortaya koyar ve çok rahat bir şekilde istediği okula gider. 

2020 LGS bence zor olacak bu sebeple sınava hazırlanırken çok fazla çalışmalısınız yoksa sınavda istediğiniz okula gidemeyebilirsiniz. Sınava hazırlanırken zor kitapların sorularını çözmeye alışın ve bu kitapları bitirmeden sınava kesinlikle girmeyin. Bu kitapların isimlerini bulmak için kanalımızda yayınlamış olduğumuz kitap inceleme videolarına bakabilirsiniz.

 

Author

Yusuf TAŞÇI